Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Technické informace

Jedná se o objekt s obytným podkrovím. Kolaudace domu proběhla v r. 2001.

Zastavěná plocha a nádvoří je 197 m2 plochy, jejíž součástí je stavba domu a 78 m2 plochy, jejíž součástí je stavba, kde se nachází wellness a fitness. Zahrada a pozemek kolem staveb mají plochu 1001 m2. Celková plocha pozemku je 1276 m2. Užitná plocha domu je 321,71 m2, suterénu 30,29 m2, podlahová plocha domu 332 m2, suterénu 30,29 m2.

Topení v domě je řešeno tepelným čerpadlem IVT Greenline C, které je vybaveno bojlerem pro ohřev vody. Tepelné čerpadlo má vysoký topný faktor a mimořádně nízkou hlučnost. Součástí čerpadla jsou 2 vrty 60 m hluboké. V celém 1.NP je podlahové topení.

Voda je obecní, ale i vlastní studna vrtaná, 30 m hluboká.

Stavba je řešena v klasické technologii zdění na betonových a železobetonových základech, stropy jsou železobetonové. Krov je dřevěný, zateplený. Pro zdění bylo použito systému Porotherm o tl. 400 P+D s izolační perlitovou omítkou. Střední nosná stěna je ze stejných tvarovek o tl. 300 mm bez izolace. Ostatní vnitřní příčky jsou cihelné Porotherm 11,5. Dům je zateplený 10 cm polystyrenem, energetická náročnost budovy je třídy C.

Izolace stropní konstrukce je z polystyrenových bednících desek Thermo 140 mm. Podlahy přízemí jsou na terénu izolovány 60 mm PPS. Strop podkrovních místností nad garáží je izolován 50 mm PPS. Okna a dveře jsou dřevěné třídy Euro a jsou osazena nízkoemisivním dvojsklem Planibel s k=1,6 W/m2K. Střešní okna jsou Velux. Vnitřní omítky stěn a stropů jsou štukové.

Střecha zateplena deskami Thermo 140 mm, krytina střechy tašky Meindl.

V domě jsou použity kvalitní a nadčasové materiály – porotherm, žula, mramor. Vnitřní dveře a zárubně Sapeli, schodiště masiv. V kuchyni designové marmoleum, kuchyně Sýkora, pracovní deska Technistone.

Myslelo se zde také na bezpečí vás, vaší rodiny i majetku – samozřejmostí je bezpečnostní systém.

Kování ozdoby na zahradním domku, ve vinném sklípku a kování na balkonech vytvořili umělečtí kováři Tomáš Zbraněk a Ilja Běhal.

Na zahradě jsou plně automatizované závlahy. V přední části pozemku je vyhřívání vjezdu do garáže a vstupu do domu.

Komentáře jsou uzavřeny.