Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Poloha nemovitosti

Velká Bystřice – malebné městečko na pomezí Hané a Nízkého Jeseníku

Díky své poloze a dosahu mnoha významných turistických cílů je Velká Bystřice atraktivní destinací pro všechny věkové kategorie, vyznavače různých způsobů trávení volného času a zejména pro rodiny s dětmi.  

Nachází se 3 km od východního okraje Olomouce. Žije zde přibližně 3 500 obyvatel. Velká Bystřice patří do sdružení obcí mikroregionu Bystřička, které zahrnuje 12 obcí a jehož je sídlem. Obcí prochází železniční trať z Olomouce do Opavy.

V obci se nachází Masarykova ZŠ. Jedná se o úplnou školu s devíti postupnými ročníky. Výuka ve škole probíhá podle školního vzdělávacího programu „Učíme se pro sebe“. Zaměřuje se zejména na výuku jazyků. Pro menší děti je tady Mateřská školka.

Pro naše starší občany je v obci Dům pokojného stáří.

Obec Velká Bystřice fandí i sportovnímu vyžití, kdy můžete navštěvovat  Areál sportu Velká Bystřice, Sportovní halu Masarykovy ZŠ a MŠ,  Sokolovnu a nebo Orlovnu.

Pokud toužíte po kulturním zpestření, v obci se organizují tradiční akce s hojnou účastí, např. masopust s tradiční zabijačkou, Lidový rok, Bystřické Banjo (přehlídka trampské a country hudby), Hanácké pupek světa, pravá Hanácká svatba, Hanácké Woodstock atd.

V obci Velká Bystřice fandí i gastronomii a pivu. Najdete zde například designovou restauraci, kde vaří vlastní pivo a v jejích sklepeních zrají tvarůžky, s příznačným názvem Tvarg. Další restaurace Mlýn, hospůdka Na Faře, restaurace U pekaře, hotel a restaurace Zámek Velká Bystřice, penzion Zámeček Varna, Café bar, U kovárny, U přejezdu, U zedníků, Minipivovar Ničitel, U Polčáků, U Žaludů, Ibiza Club a Sport bar.

Samotný název ulice Nad Skálou nám poukazuje na to, že nemovitost se nachází na návrší nad vodním tokem Vrtůvka, na západním svahu a poskytuje jedinečné výhledy do okolí – Sv. Kopeček, lesy, okraj pohoří Nízkého Jeseníku, kostel, dechberoucí západ slunce….

Dům se nachází v lokalitě, jejíž vývoj započal před 20 lety a jedná se o území, které je řešeno jako hnízdová struktura s vnitřní oboustrannou okružní komunikací.

Okolí domu vám určitě má co nabídnout. Ráno si můžete jít zaběhat k blízkému lesu a nebo k přehradě, odpoledne se setkat s přáteli a zahrát si v místním sportovním centru třeba tenis.

V okolí domu je spousta cyklostezek a turistických tras, kam se můžete vydat. Nedaleko jsou dva lyžařské vleky v zimě a bobové dráhy v létě.

S centrem Olomouce na dosah, co více si přát?

Nemovitost je koncipována tak, abyste u sebe doma našli vše, co k pohodovému životu potřebujete.

Komentáře jsou uzavřeny.