Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Obec Velká Bystřice

Velká Bystřice – malebné městečko na pomezí Hané a Nízkého Jeseníku

Díky své poloze a dosahu mnoha významných turistických cílů je Velká Bystřice atraktivní destinací pro všechny věkové kategorie, vyznavače různých způsobů trávení volného času a zejména pro rodiny s dětmi.  

Nachází se 3 km od východního okraje Olomouce. Žije zde přibližně 3 500 obyvatel. Velká Bystřice patří do sdružení obcí mikroregionu Bystřička, které zahrnuje 12 obcí a jehož je sídlem. Obcí prochází železniční trať z Olomouce do Opavy.

V obci se nachází Masarykova ZŠ. Jedná se o úplnou školu s devíti postupnými ročníky. Výuka ve škole probíhá podle školního vzdělávacího programu „Učíme se pro sebe“. Zaměřuje se zejména na výuku jazyků. Pro menší děti je tady Mateřská školka.

Pro naše starší občany je v obci Dům pokojného stáří.

Obec Velká Bystřice fandí i sportovnímu vyžití, kdy můžete navštěvovat  Areál sportu Velká Bystřice, Sportovní halu Masarykovy ZŠ a MŠ,  Sokolovnu a nebo Orlovnu.

Pokud toužíte po kulturním zpestření, v obci se organizují tradiční akce s hojnou účastí, např. masopust s tradiční zabijačkou, Lidový rok, Bystřické Banjo (přehlídka trampské a country hudby), Hanácké pupek světa, pravá Hanácká svatba, Hanácké Woodstock atd.

Restaurace………